Hogyan lehet új embereket megismerni?

Hogyan kezdjem el?
Első alapszabály: Ne gondolkodj túl sokat, csak csináld! Ragadd meg a kezdeményezést és győzd le a saját félénkségedet. Erre büszke lehetsz!
Hogyan kezdj csevegni, az a helyzettől és a helyszíntől is függ. Különösen alkalmasak a társas események, mint például bulik, koncertek, könyvbemutatók vagy kiállítások.
Ha nem mersz egyedül megszólítani egy idegent, sokat segíthet, ha van veled egy ismerős. Idővel egyre magabiztosabb leszel, és a beszélgetések kialakulhatnak apró részletekből is. Talán láttál az illetőnél egy érdekes könyvet. A bókokat is szívesen fogadják – csak ne legyenek túl erőltetettek vagy tolakodók.
A beszélgetések legjobban nyitott kérdésekkel indulnak, amelyekre a másik tényleg válaszolni tud. Gyakorolhatod például azt, hogy megkérdezed az utat, vagy ajánlást kérsz egy szép helyről.
A hangos gondolkodás is beszélgetéshez vezethet – például egy pályaudvaron vagy sorban álláskor.
Fontos: Ne erőltess semmit! Figyelj a testbeszédre! Ha a másik elfordul, a telefonját nézi, vagy kerüli a szemkontaktust, akkor tartsd tiszteletben a határait.
Egy másik megközelítés: csak egyszerűen belefolyni egy beszélgetésbe.
Nagy előny: máris benne vagy a társalgásban.
Kis tipp: ez a bulikon működik a legjobban!
Hogyan tovább?
Ha már megtört a jég, eljön az a pont, amikor benyomást szerezhetsz a másikról. Van kedved tovább beszélgetni vele?
Egy közvetlen „Szia, cserélhetnénk számot?” kérdéssel semmit nem ronthatsz el. És ha nincs kedved folytatni, nem vagy semmire kötelezve – kereshetsz egy újabb érdekes embert.
Köszönjük a Tudoklub és a Talpignő szerkesztőségének segítségét a cikk elkészültében!